Zimní dovolená na Vysočině

běžky

Žďárské vrchy nabízí ideální podmínky a jsou považovány za jednu z nejhezčích a nejnavštěvovanější oblastí pro zimní turistiku. Na Novoměstsku ve Vysočina aréně se každoročně pořádají závody v běžeckém lyžování a biatlonu včetně mistrovství světa. Značené lyžařské tratě v okolí kopírují turistické trasy a jsou po celou zimu kvalitně strojově udržovány.

sjezdar

Sjezdové lyžování nabízí svahy a vleky ve Svratce (10 km) a v Novém Městě na Moravě (22 km). Ve Svratce je sjezdovka o délce 500 m, umělé osvětlení a zasněžování, parkoviště u vleku zdarma, dětský lanový vlek. V Novém Městě najdete sedačkovou lanovku, sjezdovku o délce 600 m, umělé osvětlení a zasněžování. Dále lze využít sjezdovky v Kuklíku (délka 400 m), Novém Jimramově, (tři tratě délek: 410, 650 a 750) nebo Hlinsku (dvě lyžařské sjezdovky - délka 300m se třemi moderními lyžařskými vleky a dětský svah délka 60m).

brusle

V lesním rybníku Zlatnice přímo v obci možnost bruslení. Okolí také nabízí skvělé předpoklady pro snowkiting - táhlé, nepříliš strmé kopce, dostatečnou nadmořskou výšku a solidní přísun srážek.

plavec

Krásný nový akvapark najdete přímo ve Žďáru nad Sázavou (11 km), krytý bazén ve Svratce (10 km) nebo Hlinsku (20 km). Velký akvapark je v Jihlavě.

Rychlý kontakt

606 715 493

info@chalupazahumny.cz

napsali o nás galerie daruj dárek