Dovolená na Vysočině

 

Kam na výlet na Vysočině Kam v létě                 Lyžování na Vysočině Kam v zimě                 Ubytování pro děti Pro děti

 

Ubytování v CHKO Žďárské vrchy

Žďárské vrchy a stejnojmenná Chráněná krajinná oblast se dá bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka - zelené srdce republiky.

Nechejte se inspirovat Českou televizí, kam se v okolí chalupy podívat:

 

Dovolená na Vysočině

Nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů je Devět skal (6 km), přírodní památka, jejíž název je odvozen od skalního labyrintu, který tvoří tři dlouhé hřebeny s devíti věžemi a třemi malými věžičkami. K dalším přírodním zajímavostem Žďárských vrchů patří Žákova hora (2 km). Podle pověsti zde zabloudili žáci - chovanci žďárského kláštera a už se nevrátili. K dalším známým rezervacím patří skalní útvar Tisůvka (2km) a Čtyři palice (14 km) - rulová skála připomínající čtyři palice, které vznikly mrazovým zvětráváním hornin.

Krajina v okolí nabízí nejen přírodu ale i mnoho historických staveb a kulturního vyžití. Největším lákadlem oblasti je poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO. V oblasti Žďárských vrchů se však nacházejí také další historické a kulturní památky, mezi nejznámější z nich patří skanzen Betlém Hlinsko, zřícenina Zubštejn nebo Dalečín.

Chalupa k pronajmutí pro cyklisty či turisty

Na chalupě je k dispozici katalog, ve kterém najdete tipy na výlety, turistické i cyklistické mapy a detailní popis zajímavých míst v okolí.

Rychlý kontakt

606 715 493

info@chalupazahumny.cz

napsali o nás galerie daruj dárek